e
Будь-який приймач, що потрапив на реставрацію, проходить попередню перевірку, щоб з'ясувати якість ламп, що знаходяться в приймачі, та їхню відповідність комплекту цього приймача, а також встановити, в якому стані він перебуває, і чи не було в ньому переробок.
Крім того, необхідно виявити, чи не було зроблено неправильну заміну ламп, і якщо це мало місце, то перевірити, чи не позначилася ця заміна на роботі приймача.
Додатково можна перевірити потужність, яку споживає приймач від електричної мережі, та напругу на електродах ламп.
Чищення радіоприймача
Отже, перш ніж почати діагностику, виріб очищається спеціальним розчином.Далі візуально оглядаємо автентичність приймача та наявність усіх комплектуючих.Перевірка ламп може встановити обрив нитки розжарення, внутрішні замикання між електродами і наявність струму емісії, але зовсім не покаже спотворень, трісків і схильності до виникнення свистів через відсутність або пошкодження екранування.
Розборка та діагностика радіоприймача
Якщо перевірка ламп не виявила несправності і ми переконані, що приймач не піддавався переробці, то його під'єднують до електромережі з необхідною напругою і родом струму. Це допоможе виявити різні перешкоди (гудіння, свист, виття, тріски тощо). Несправності подібного роду можуть виникнути через пошкодження будь-якої деталі. Тому необхідна ретельна їхня перевірка.
Крім того, потрібно звернути серйозну увагу на розташування монтажу, якість пайок, екрановані дроти і точки їхнього заземлення, лампові панелі та цоколі.
Деталі перевіряють пробною заміною завідомо справними. Якщо і це не дало результату, радіоприймач розбирають до дрібниць і проводять діагностику ламп та інших комплектуючих уже з допомогою спеціальних приладів.
Наприклад, дуже часто в автомобільних радіоприймачах зламаний або зношений регулятор звуку з вимикачем живлення. А також ручка-крутилка налаштування (веньєрний механізм).
Найчастіше це відбувається при невмілому демонтажі всохлої, старої пластмасової ручки або регулятору просто "згортають голову". На жаль, таких запчастин на ретроприймачі неможливо ні купити, ні замовити, тож доводиться шукати "живих" донорів або ж реставрувати вручну.
Склеювання дифузора в радіоприймачі
Тепер реставрація відбивної дошки (фанерної рамки).
Просочуємо клеєм і витримуємо до висихання під пресом. Покриваємо сріблястим лаком та монтуємо радіотканину. Потім необхідно помістити динамік у тканинний мішок для запобігання налипання металевої стружки та пилу. Акуратно та рівномірно прикручуємо на посадкові місця, щоб не спричинити деформацію металевого каркаса. Обов'язково оглядаємо та за потреби міняємо екранований (у металевому обплетенні) дріт зі штекером задля уникнення потрапляння перешкод системи запалювання, що проявляється у вигляді сторонніх звуків
На превеликий жаль, навіть після кваліфікованого ремонту, ми навряд чи зможемо почути довгоочікувану мелодію. На жаль, наші радіостанції вже не використовують Радянські частоти, тому, за запитом замовника, ми можемо встановити в раритетне авторадіо FM-модуль та додати програвач через USB-порт або карту пам'яті.
FM-модуль у старовинному радіоприймачі
З'єднання через USB-порт